Elsőre talán hihetetlenül hangzik, de az itthon is jól ismert WILO, immáron több mint 150 éves múltra tekint vissza.
Az 1872-ben, Dortmundban megalapított cég, mára a világ egyik legnagyobbja prémium beszállítója lett az épülettechnika, a vízgazdálkodás és az ipar területén.
Hazánkban is nagy népszerűségnek örvendenek a WILO búvár szivattyúi, felszíni (kerti) szivattyúi és kiemelt szerep jut a fűtési- és használati melegvízkeringető szivattyúinak is.
Most, hogy a nemzetközi politikai is zöldebb irányba fordult és igyekeznek a "közeli jövőben" egyre jobban vissza szorítani a gázolaj és benzin hajtású gépjárműveket, két irány figyelhető meg.
Egyelőre talán előrébb tart és nagyobb publicitást is kap az elektromos hajtás, de már jelen van a hidrogén meghajtással működő technológia is. Utóbbinál, működés során a végeredmény elektromos áram és tiszta víz. (Víz érintettség miatt teszünk róla mi is említést.)
E cikk keretein belül sem értékelni, sem bővebb ismertetőt közölni nem fogunk.
Szívesen ajánljuk viszont figyelmükbe a Toyota weboldalán megjelenő információt, ami segít eligazodni a technológia sajátosságaiban és be is mutat egy ma már megvásárolható, hidrogén meghajtású Toyotát. IDE kattintva érheti el az eredeti cikket.
Elsőre olyan, mintha ennek a kérdésnek semmi értelme nem lenne. A válasz lehetne csupán annyi, hogy ott vegyünk, ahol árulnak. Miért hamis ez a gondolat?
Mire figyeljünk szivattyú vásárláskor?
Ezúttal csak azt vesszük szemügyre, hogy hol érdemes vásárolni illetve, hogy hol nem.
Ahogy bármely műszaki cikk esetében igaz, a gyártók legjobb szándéka és a modern gyártási folyamatok ellenére időnként előfordulhatnak gyártásból eredő problémák, meghibásodások és adódhatnak helytelen használatból keletkező hibák. Fontos tehát, hogy olyan helyen vásároljunk, ahol később segíthetnek ezek megoldásában. Legjobb, ha értenek annyira az értékesített készülékekhez, hogy már vásárláskor tanácsokkal szolgálhatnak annak érdekében, hogy a felhasználásból eredő esetleges gondok egy része elkerülhető legyen.
Több mint 2 évvel ezelőtt került ki az alábbi tartalom a Krisna.hu weboldalra, de a téma ma sem kevésbé aktuális.
Molnár Géza fenntarthatósági kutatóval beszélgetnek arról, hogy a mérnöki tudás kiemelkedő teljesítményeként ünnepelt vízelvezetés, folyamszabályozás milyen negatív következményekkel járt eddig, és milyen veszélyekkel fenyeget jelenleg a klímaváltozással összefüggésben.
Kerti szivattyúként szoktuk emlegetni azokat a szivattyúkat, melyeket a felszínen (pl. kertben) helyezünk el. Merülő szivattyúkkal ellentétben ezek egyik fő jellegzetessége, hogy működés során a vizet szívják is és nyomják is.
A házi vízművek leggyakrabban kerti szivattyúból és hozzá kapcsolódó un. hidrofor tartályból állnak. Mivel e két termék hatékony együttműködésének vannak szabályai, így amikor kész, összeszerelt házi vízművet vásárol valaki, akkor találhat rajta nyomáskapcsolót, jellemzően flexibilis csövet a szivattyú és a tartály között, valamint nyomásmérő órát.
Nézzük most részletesebben e két felszíni lehetőséget!
Azokban, akik elég szerencsések és van kertjük, a kertjükben pedig kútjuk, ott motoszkálhat a kérdés:
"Milyen módon, milyen eszközzel tudnánk a kútban lévő vizet kiszivattyúzni?"
Körüljárjuk egy kicsit ezt a kérdést, hogy némileg átláthatóvá váljanak a lehetőségek. Igaz, ebben az írásban nem fogunk tudni mindenre kitérni, igyekszünk hasznos információkat Önök elé tárni. Itt, most abból indulunk ki, hogy a telken rendelkezésre áll az elektromos áram.
Bővebben: Miként nyerhetjük ki a vizet a kertünkben lévő kútból?
Legtöbb ember számára, ha Olaszország jön szóba, elsősorban a gasztronómia jut eszébe. Kevesen vannak aki nem szeretik az olasz tésztákat, a pizzát, de a bor rajongói is szívesen járnak e dél-európai országba. Ha technika, akkor elsősorban a Ferrari, az Alfa Rómeó, a Vespa.
Ön tudja, hogy Olaszországból több szivattyú márka származik és ezek minőségi termékekkel látják el Európát és a világ más térségeit?
Egy népszerű olasz szivattyú márka - Pedrollo
Gyetván Csaba műsorában röviden, érthetően beszélgetnek arról, hogy honnan, milyen úton érkezik el hozzánk a csapvíz.